Usługi

1. Wykonuję naprawy, modernizacje i renowacje wszystkich typów gitar.

Wymieniam:

 • progi ,
 • klucze,
 • przetworniki,

 

 • mostki,
 • lakier
 • czyli wszystko co się da wymienić.

 

 

 

 

2. Wykonuję również gryfy do gotowych korpusów i odwrotnie. Do większości swoich gryfów oprócz tradycyjnego pręta wklejam dwie listwy z włókna węglowego co znacznie usztywnia konstrukcję i uodparnia na zmiany temperatury.

Korpusy w trakcie powstawania.  Korpusy w trakcie powstawania.  Gryfy w różnym stadium rozwoju.  Gryfy w różnym stadium rozwoju. 

 Na wszystkie swoje usługi udzielam gwarancji.

3. Do wszystkich napraw i modernizacji podchodzę z zasadą "nie ma rzeczy niemożliwych" im trudniejsze zadanie do wykonania tym lepiej .W 2004 roku znany lubelski gitarzysta Tomasz Waliniak przyniósł mi gitarę w foliowym worku, była to stara amerykańska gitara jego ojca  a dlatego foliowym worku ponieważ była kompletnie połamana, porozbijana , brakowało wielu elementów. Zadanie było proste. Doprowadzić gitarę do stanu fabrycznego. Efekt widać na zdjęciach.

   
   

Gitara z "worka foliowego" po gruntownej odnowie (nowy lakier, progi i klucze).

4. Szczególnie częstą naprawą jest doklejanie ułamanej główki . Wykonuję to w ten sposób, że do wyfrezowanych długich kanałów (dwóch lub trzech) wklejam listwy z twardego drewna. Dzięki takiemu zabiegowi główka gitary jest mniej podatna na drgania strun, przez co dźwięk jest dłuższy i pełniejszy niż w gitarze nowej tego samego typu.


5. Mam w ofercie również usługę wymiany przetworników mojej konstrukcji (dwu- lub trzykrotną- aż do uzyskania satysfakcji z brzmienia). Są to przetworniki typu HB i S w drewnianych obudowach. Różne gatunki drewna zastosowane jako obudowa przetwornika mają różne własności tłumiące co wykorzystuję do uzyskania ciekawych brzmień.

Usługa jest skierowana do gitarzystów poszukujących.

 

6. Jeśli chodzi o materiały i akcesoria to dzisiaj jak wiadomo nie ma żadnych ograniczeń (chyba że finansowe). Drewno lutnicze wysokiej klasy jest dostępne, zresztą każdy lutnik ma swoje zapasy sprawdzonego drewna (ja również). Z akcesoriami gitarowymi jest podobnie.

7. Przeprowadzam również na życzenie wszelkie prace regulacyjne.

 • ustawianie menzury
 • ustawianie wysokości strun i przetworników
 • regulacja mostków typu Floyd Rose i innych
 • regulacje gryfu
 • szlifowanie progów, choć czasami bardziej uzasadnioną czynnością jest wymiana progów, ponieważ można wtedy wyrównać podstrunnicę co jest niezbędne w większości gitar kilkuletnich.

8. Po wykonaniu usługi wymiany progów, siodełka, elektroniki, kluczy, itd. zawsze nakłaniam, a czasami wręcz zmuszam gitarzystę do dokładnego sprawdzenia jakości usługi i w razie jakichkolwiek niezgodności z oczekiwaniami natychmiast dokonuję korekty wg sugestii muzyka.

9. Poza tym, jak już wcześniej napisałem, udzielam  długoterminowej gwarancji na wszystkie prace.